Токарівський ДНЗ

П`ятниця, 20.10.2017, 13:29
Головна » 2016 » Квітень » 26 » «Розмалюю писанку, розмалюю»
«Розмалюю писанку, розмалюю»

Саме під такою назвою пройшов майстер-клас із виготовлення великодніх атрибутів у Токарівському ДНЗ «Малятко». Участь у заході взяли як дошколярики, так і учні початкової школи. Захопленню не було меж, адже кожен учасник намагався створити свою неповторну, з певним сакральним змістом, писанку чи крапанку. Організатором виступив колектив ДНЗ.

Здавна писанки вважались оберегами, тому до їх виконання ставились з повагою, вкладаючи у кожне розмальоване яєчко частинку своєї душі та серця. Захід було розпочато з пісеньки «Розмалюю писанку» у виконанні вихованців дошкільного навчального закладу. Потім завідувач ДНЗ Д. В. Матвійчук ознайомила присутніх з різновидами писанок у різних регіонах України: кожен бо славиться своїми орнаментами та кольоровою гамою.

Неповторне то дійство – перетворення простого яєчка у вишуканий головний атрибут Великоднього свята. Та ще й коли виплеканий власними рученятами – малює ж бо вправно писачок: виводить кожен візерунок-хвильку. Або ж то свічечка своїми восковими краплинками створює неповторний кольоровий малюнок. Так і народжується диво!

Прилучення дитини до неповторного світу декоративно-прикладного мистецтва – перший крок до пізнання історії, звичаїв та обрядів свого народу, його духовності та культури.

Діана Матвійчук

Переглядів: 64 | Додав: Кира | Рейтинг: 5.0/1